Flyingwheels.pl » Rolki » Poziomy szkolenia

Poziomy szkolenia

Poziomy na jakich szkolimy

 

Poziom zero – jest to trening startowy dla osób, które nigdy nie miały na nogach rolek, łyżew lub nart i nie są w stanie utrzymać się na 8 kółkach. Można go zrealizować podczas cyklicznych darmowych warsztatów lub na umówionej lekcji indywidualnej z instruktorem.

Etap 1 podstawy – minimum jakie trzeba tu spełnić, to umiejętność stania na rolkach oraz przemieszczania się podstawowymi technikami do przodu. Podczas treningów na poziomie podstaw doskonalimy jazdę na rolkach w zakresie najprostszych technik. Sprawdzony i przemyślany zestaw ćwiczeń wymusza na kursantach opanowanie poprawnej postawy, wzmacnia mięśnie posturalne i jednocześnie wpływa na poprawę płynności, pewności i jakości jazdy na rolkach. Każdy trening zaplanowany jest tak, aby zawierał ćwiczenia doskonalące wachlarz najważniejszych umiejętności. Cykl zajęć zamyka się w kilkunastu lekcjach, po czym kursanci decydują czy chcą trenować nadal na obecnym poziomie, czy też przejść na poziom wyżej. Mamy wielu kursantów, którzy zostają z nami na długo i mimo, że opanowali większość technik, to trening na rolkach traktują jak dodatkowe zajęcia sportowe.

Etap 2 średnio-zaawansowani – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które opanowały wszystkie podstawowe techniki jazdy i chcą więcej. Poprzez bogaty zestaw ćwiczeń mocno poprawiamy koordynację, równowagę oraz wzmacniamy mięśnie posturalne, dzięki czemu nasza sylwetka jako rolkarza staje się atrakcyjna, widać wyraźny progres z lekcji na lekcje. Kursanci doskonalą techniki dynamicznego hamowania, zakręcania, slalomu oraz poznają wiele innych technik jazdy, które wzbogacają zestaw ruchów na rolkach oraz dają mnóstwo satysfakcji. Na tym poziomie część najbardziej zawziętych kursantów próbuje dorównać umiejętnościami instruktorom i choć długa droga przed nimi, to właśnie dzięki takim osobom mamy
motywację, aby wciąż się doskonalić.

W Szkółce Flyingwheels bardzo dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa uczestników zajęć.
Aby zminimalizować ryzyko związane z nauką jazdy na rolkach, każdy uczestnik zajęć BEZWZGLĘDNIE zobowiązany jest posiadać następujący sprzęt ochronny :
– ochraniacze łokci, kolan i nadgarstków
– kask chroniący głowę i potylicę (dopuszczalne są kaski rowerowe, hokejowe, czy też kaski dedykowane różnym odmianom rolkarstwa)

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Skontaktuj się z nami

R 26 Marcin Kusterka
Rzeczka 26
58-320 Walim
NIP: 8842243983

536 071 684

info@flyingwheels.pl